Offshore Şirket Nasıl Kurulur?

Daha önceki yazılarımızda offshore şirket hakkında ön bilgi vermiştik. Bu yazımızda nasıl kurulacağı ile ilgili genel bilgiler vermek istiyorum.

Öncelikle şirketi kuracağınız ülkeyi doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Burada iki önemli nokta var. Birincisi şirketi kuracağınız ülke ile ticari işinizin olmaması ikincisi ülkenin vergilendirme politikasını iyi anlamak gerekiyor.

Ülke seçimini yaptıktan sonra danışman firma bulmak gerekiyor. İnternetten basit bir araştırma yaparsanız binlerce bu işi yapan firma olduğunu göreceksiniz. Danışman firma seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Firmanın kuracağınız ülkede kendine ait ofisinin olması. Şirket kurulumuna destek olan firmaların çoğu hemen hemen her ülkede kurulum yapmayı taahhüt eder. Kendi ofisleri yoktur aracılar vasıtasıyla işinizi hallederler. Doğrudan aktif ofisi olan firmayla çalışmak size hem para hem zaman kazandıracaktır. Firma seçiminde kurulum ücretinin yanı sonraki yıllarda alınacak olan işletme ücretine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Offshore Şirket Nasıl Kurulur?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, nasılsınız? Yazılarınızdan anladığım kadarı ile bu konuda uzmansınız. Peki Türkiye’de bunun için önereceğiniz şrketler varsa paylaşır mısınız? Ben yeni araştırmaya başladım ve bir şirket kurmak istiyoruz, kılavuz olursanız çok sevinirim. Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir