Nokia Tabletler Konusundaki Söylentileri Doğruladı

Uzun süredir Nokia tarafından her türlü Tablet iddiasına yalanlama yada sessiz kalma şeklinde bir cevap gelmekte idi. Bu sebeple de firmanın Tablet çıkarıp çıkarmayacağı tam bir muamma halini almakta idi.

Ancak uzun süreden sonra ilk kez Nokia Dizayn Ekibi Şefi Marko AHTİSAARİ bir tablet bilgisayar üzerinde çalıştıklarını resmi olarak açıkladı.

Tüm sorulara rağmen tablet hakkında hiçbir bilgi vermeyen AHTİSAARİ bir anlamda sadece iddiaların doğru olduğunu ama diğer tüm bilgilerin halen Nokia için bir sır niteliği taşıdığını belirtmiş oldu.

Ancak uzmanlara göre Nokia elbette ki Apple tarafından kullanılan İOS ve birçok rakibinin tercih ettiği Android İşletim Sistemlerini kullanmayacak. Bu durumda ya Symbian sisteminin yeniden düzenlemesi gerekecek ya da daha kolay ve şu aşamada mümkün olan Windows Phone 8 sürümünü kullanma yoluna gidecek.

Kısacası 2012 senesinde bir Nokia Tablet piyasalara çıkabilir. Ancak ne zaman, hangi özelliklerde bir ürün üretileceği konusu ne yazık ki uzunca bir süre daha kapalı kutu olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir