Nokia MeeGo İşletim Sisteminde Kararlı Gibi

Nokia tarafından bir dönemler üzerinde oldukça fazla çalışılan ancak sonrasında sadece N9 modelinde kullanılacağı açıklanan MeeGo İşletim Sistemi yakın dönemde yeni modeller ile de buluşabilir.

Nokia geçtiğimiz sene N9 modelini piyasaya sürdüğünde sadece bu modelde MeeGo İşletim Sistemini kullanacağını açıklamış, gelecek ürünlerde Windows Mobile ya da Symbian İşletim Sistemini kullanacağını belirtmişti.

Ancak piyasalara düşen son haberlere göre firma gizli gizli MeeGo İşletim Sistemi üzerinde çalışıyor ve yakın dönemde bu işletim sistemini kullanan yeni model birkaç cihazını daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu bilgi sızıntısı gerçek mi değil mi bilinmez ancak Nokia son senelerde yaptığı İşletim Sistemi Hatalarını yeniden yapmak üzere gibi görünüyor.

Kullanıcılarında büyük bir kafa karışıklığına sebep olan Nokia firması Symbian 3, Symbian Anna, Symbian Belle, MeeGo ve Windows Mobile İşletim Sistemine sahip cihazları piyasaya sürerek bir anlamda çeşitlilik sağlamış olmakla beraber bir anlamda da kullanıcıların hangi cihazı alacakları konusunda sıkıntılar yaşamalarına sebep olmaya başlamış durumda.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir