Nokia Maps ile Gerçek Zamanlı Trafik Takibi Artık Mümkün

Nokia Maps artık gerçek zamanlı olarak trafik bilgilerinin kullanıcılarına aktarılmasını sağlayan sistemi aktife alıyor. Firma tarafından yapılan bu yenilik sayesinde cep telefonu üzerinden trafiğin durumunu öğrenmeniz ve ona göre hareket etmeniz mümkün olacak.

2010 senesine kadar oldukça sıkıntılı bir dönem geçiren Nokia firması Lumia, Belle ve S40 işletim sistemine sahip cihazları sayesinde oldukça yüksek bir satış grafiğine ulaşmayı başardı. Bu sayede firma bir anlamda düşüşüne de son vermiş oldu.

Symbian ve Windows Phone üzerinden sunulan Nokia Maps uygulamasına gelen yenilik sayesinde artık Nokia cihazlarının tercih edilme sebepleri arasında bir özellik daha yerini almış olacak.

İlk etapta Mumbia ve Delhi şehirleri için aktife alınan çalışma yakın dönemde birçok ülkenin önemli şehirleri içinde aktif olacak. Bu sayede yakın dönemde İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde de kullanılabilir hale gelecektir.

Firma tarafından ortaya konulan bu ekstra özellik birçok firmanın da bu alanda çalışma yapmasına sebep olacak gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir