Modern Work’dan Evlere Oyun Koltuğu

Kanada menşeli bir teknoloji şirketi olan Modern Work Environment oyun severler için birçok işlevi bir arada sunan, size güneş ve oksijen desteği bile sağlayan oyun koltuğunu tanıttılar.

Şuan fiyatı oldukça yüksek bir noktada olan Emporer 200 isimli ürün 44.740 dolar gibi bir fiyata satışa sunuldu. Ancak içerisinde barındırdığı özellikler ürünün bu parayı hak ettiğinin bir göstergesi.

Firma oyun severlerin gün boyu evden çıkmadıklarını hesaplayarak hava temizleme düzeneği ve d vitamini sağlamak üzere bir ışık sistemini cihaza monte etmiş durumdalar. Yani kişi gün içerisinde güneş göremese bile vücuduna D vitamini alabilecek. Ayrıca oyun oynarken havanın kirlenme derdi de yok. Sigara dahi içseniz ortamın havasını temizleyen bir sistem mevcut.

Oyun severlere daha fazla görsel alan sağlamak amacıyla 24 İnçlik 3 adet üstten aşağıya doğru inen ekrana sahip olan üründe isterseniz ekran açılarını ayarlamanız ve size özel bir hale sokmanız mümkün.

Ayrıca daha alt seviyede harcama yapmak isteyenlere hava temizleme ve yapay güneş sistemi çıkarılmış olarak sunulacak olan bir model daha firma tarafından hazırlanmış durumda. Bu ürünün fiyatı da 6200 dolar civarında.

Cihaz üzerinde intel i7 işlemciye sahip, 3.2 GHz lik işlemci gücü ile çalışan, 12 GB’lık DDR3 ram ile güçlendirilmiş, 1792 MB’lık nVidia GeForce GTX 295 ekran kartlı, 1,28 TB’lık hafıza ile donatılmış bir oyun canavarı bilgisayar bulunuyor.

Ancak cihazla gelen işletim sistemi biraz sıkıntı doğuracak gibi görünüyor. Cihaz üzerinde Vista SP1 yüklü olarak geliyor. Tamam cihaz oldukça güçlü ancak neden bu şekilde bir tercihte bulunulmuş bilemiyoruz açıkçası.

Ürünün sunduğu özellikler aslında sadece oyun canavarları için değil, tasarım yapan, işini ve parasını internet ve buna benzer bilgisayar başı işlerde kazanan kişiler içinde oldukça ideal. Yakın dönemde firma bu ürünü daha fazla geliştirerek her alanda satışını yapabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir