Mobil Uygulamalarınızı Güncel Tutun!

Gerek akıllı telefonlar, gerekse de tablet pc’ler de, mobil uygulamalar yardımı ile tıpkı masa üstü bilgisayarları gibi kişiselleştirilebilmektedir.

Bu seçeneklerin evvelce basit cep telefonları ile epey sınırlı olarak gerçekleştirilebildiğini belirten Kaspersky Lab uzmanları, banka programlarından oyunlara kadar, oyunlardan navigasyona kadar akla gelebilecek hemen her şeyi mobil cihazların gerçekleştirebileceğini belirtiyorlar. Pek çok yeni güvenlik gereksinimi de bu durum ile kendini gösteriyor. Mesela, pek çok güvenlik açığı bulunan bir banka uygulamasından, iPhone kullanıcıları ile Android ve Windows 7 kullanıcıları da etkilenmekteler.

Güncellemeleri Yüklemeyi İhmal Etmeyin

Alışılagelmiş masaüstü bilgisayar ile diz üstü bilgisayarlara güncellemeleri yüklemek son derece önem arz ediyor. Bilgisayarlar göz önüne alındığında, bu güncellemeleri gerçekleştirmek, aklıllı telefonlar ile tablet pc’lerde çok daha basit.

Uygulamalara ilişkin güncellemeler çok kolay bir şekilde edinilebilmekte. Bu güncellemelerin cihazlara otomatik bir şekilde yüklenmeleri gibi bir durum söz konusu olmadığından, kullanıcıların bu bakımdan daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir