Microsoft’tan Xbox 720’lere 3D Hamlesi

Kinect ile müthiş bir beğeni toplayan Microsoft, E3 konusundaki hayal kırıklığının ardından yeni hamlesiyle Xbox 720’leri 3D görüntüyle donatmayı planlıyor. Microsoft’un 3D görüntüleme konusunda aradığı yeni takım arkadaşlarıyla birlikte geliştirme ekibine güç katmayı planladığı ve önümüzdeki aylarda yeni ürünlerle birlikte 3D oyun platformunda ciddi adımlar atmayı hedeflediği belirtiliyor.

Kinect ile herhangi bir arabirim olmadan oyun deneyimini ve zevkini her yaş için en uç noktaya taşıyan Microsoft, 3D alanıdaki yeniliklerin tümünü Kinect ile desteklemeyi hedefliyor. 3D görüntü teknolojilerindeki yenilikler ve oyun dünyasında ardı arkası kesilmeyen fenomenlerle konsol dünyasındaki gelişmelerin neler getireceğini hep birlikte göreceğiz.

Yeni Xbox 720’nin yayınlanma tarihi ile ilgili net bir bilgi verilmezken bu konuda pek çok söylentinin varlığından bahsedebilmek mümkün. Microsoft’un yeni harikasının 6 çekirdekli işlemciden oluşacağı, kontrol arabirimi konusunda farklı bir konsepte sahip olacağı, 2 farklı versiyonla yeni Xbox 720’nin piyasaya sürüleceği bu söylentilerin sadece bir kısmını oluşturuyor.

Microsoft, Sony, Nintendo’nun konsol dünyasında kılıçlarını kuşanmasıyla kıyasıya bir rekabet meydana gelecek olması oyun severlere bambaşka ve yaratıcı bir dünya oluşturacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir