Microsoft’tan Açıklama: Xbox 720 Kısa Vadede Yok

Oyun konsolu dünyasındaki heyecan, oyun dünyasındaki akıl almaz yenilikler ve tüketicilerin beklentisi… Tüm bunların ortaya çıkması ve dedikoduların yaygınlaşması sonucunda Microsoft tarafından yapılan açıklamada bu tür bir beklentinin memnun edici olduğunu fakat kısa vadede yol haritasında oyun konsolunda farklı bir yenilik yer almıyor. Kinect teknolojisi ile oyun dünyasında arayüz ve arabirim kavramına bambaşka boyut kazandıran Microsoft, yaptığı açıklama ile tabiri caiz ise oyun severlerin hevesini kursağında bırakmış gibi görünüyor.

Şu an için yeni konsol beklentileri suya düşmüş olsa da Windows 8’in Xbox oyunlarını destekleyip desteklemeyeceği veya Kinect’in bilgisayar platformuna uyumlu hale getirileceği konusundaki söylentilere henüz ışık tutulmamış olması her şeye rağmen farklı heyecanların yaşanılabileceği ihtimalini gündemde tutacak gibi görünüyor.

Uygun fiyatı ve üst düzey performansı ile hedef kitlesinin oldukça geniş olduğuna dikkat çeken Microsoft, bu durumun memnuniyet verici olduğunu ve oyun konsolu dünyasında geliştiricilerle oluşturulan ekosistemin her daim gelişmesi için gerekli imkanların sunulacağını belirtiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir