Max Payne Mobil Cihazlarda da Oynanabilecek

Rockstar Games firması Max Payne 3 oyununun merakla beklendiği şu günlerde radikal bir karar alarak Max Payne oyunu için Mobil Sürüm çıkarma kararı aldığını açıkladı. Buna göre Orijinal Max Payne yakında Android ve İOS İşletim Sistemi kullanan Akıllı Telefon ve Tablet Bilgisayarlarda da oynanabilir hale gelecek.

Max Payne 1 olarak bilinen ilk oyunun 12 Nisan 2012 tarihinde iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4, iPad 1, iPad 2, Yeni iPad cihazları için, 26 Nisan tarihinde ise Android İşletim Sistemine sahip cihazlar için pazara sürüleceği bilgisi verildi.

İlk oyun için hiçbir değişikliğe gitmeyen firma sadece kodların mobil cihazlarda çalışabilir hale gelmesi için kısa süreli bir çalışma yapmış durumda. Ancak serinin yeni oyunları için firmanın biraz zaman harcaması gerekecek gibi görünüyor.

Bu arada Max Payne oyunu işçin Android İşletim Sistemi içerisinde hangi telefonların oynanabilir statüde sayılacağı henüz belli değil. Birçok seviyede cihazın bulunduğu seri içerisinde elbette ki birçok model direkt olarak elenecektir. Ancak Rockstar Games firması henüz bu sınırı açıklamadı.

Firma tarafından ilk ekran görüntüleri yayınlanan oyunun bilgisayardaki halinden hiçbir farkının olmadığını görebiliyoruz. Ayrıca yapılan denemelerde çekilen resimler oldukça başarılı bir oyunun bizi beklediğini gösteriyor gibi.

Max Payne 3 oyununun Bilgisayar ve Oyun Konsolu versiyonları çıktıktan sonra firma tarafından Mobil Cihazlar için uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil.

Ancak firma eğer ilk seri ile iyi bir indirme oranı yakalar ve geri dönüş sağlarsa o zaman elbette ki yeni sürüm için bir çalışma yapacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir