LG’den Hibrit Ürün: 5 İnç Ekranlı Akıllı Telefon-Tablet “phablet”

Teknoloji dünyasındaki sınırsız talep ve her geçen gün değişen beklentiler üreticilerin yeniliklerde sınır tanımamasına neden oluyor. Bir tabletten küçük ama akıllı telefondan büyük bir ürün istiyorsanız LG’nin yeni ürünü tam size göre.

 

Samsung’un Galaxy Note’u duyurmasının ardından teknoloji dünyasında yaygınlaşmaya başlayan “phablet” kavramı diğer üreticilerden de ilgi görmeye başladı. Nitekim Note, 5.3 inç ekranıya piyasadaki tüm telefonlardan büyük ve tüm tabletlerden küçük bir yapıya sahip.

 

LG, duyurmuş olduğu Optimus Vue ile akıllı telefon ve tablet form faktörünü bir araya getiriyor. Galaxy Note konseptiyle aynı çizgide olan LG’nin yeni ürünü Note’nin 1280×800 ekran çözünürlüğü karşısında 1024×768 ekran çözünürlüğüyle geliyor. 32 GB dahili hafızası ve Android Gingerbread 2.3 işletim sistemi bulunan yeni ürünün bir diğer özelliği ise pazardaki en ince LTE teknolojisine sahip akıllı telefon olması.

 

Yapılan duyuruda Mart ayında Kore’de satışa sunulacağı belirtilen ürünü Avrupa ve Amerika’da ne zaman satışa sunulacağına dair bilgi verilmezken yeni “phablet” fiyatı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir