LG Optimus 4x İle HTC One X Rekabeti Asıl Şimdi Başladı

Duyurusu Şubat ayında yapılan 2 farklı firmaya ait 4 Çekirdekli Akıllı Telefonlar yavaş yavaş karşılaştırılmaya başlandı. HTC One X modeli ile LG Optimus 4X modelinin karşılıklı testlerinde başarı biraz daha HTC yönünde oldu.

İlk pazara sunulduğunda oldukça kötü bir kullanıcı deneyimi sunan LG Optimus 4X modeli bir ara Çift Çekirdekli küçük kardeşi LG Optimus 2X modeli tarafından bile performans yönünden ezilip geçilmişti.

Hal böyle olunca 4 Çekirdekli ürünlerin gelişmesi bekleyen birçok kişi hayal kırıklığına uğramıştı.

Ancal LG firması sorunu hızlı bir şekilde çözmeyi başardı. Rakibi HTC One X modelinin pazara çıkmasına rağmen pazarda bu haliyle tutunamayacağını bilen LG o sebeple güncellemeleri yapana kadar bekleme kararı aldı. Ve bu kararda oldukça başarılı bir iş yaptığını gösterdi.

Donanımsal olarak cihaza müdahale etmeyen firma yazılımsal olarak düzenleme yapınca Tegra 3 İşlemcinin de gücü ortaya çıktı ve bir anda cihazda performans patlaması meydana geldi.

Henüz Final sürümü yayına alınmayan yeni yazılımı ile test firmaları HTC One ve LG Optimus 4X modellerini karşılaştırmaya başladılar bile.

HTC Firması One X modelini birkaç pazarda satışa sundu. Küçük düzenlemeler için ise ara ara güncelleme göndermeye devam ediyor. Bu durum cihazın biraz daha stabil bir çalışma sürecine girmesi anlamına geliyor.

LG firması ile final sürümünden sonra pazara çıkmayı amaçlıyor. Bu sayede oldukça performanslı bir donanıma sahip olan cihazın kullanımını da aynı performansa ulaştırabilmek.

Test firmaları tarafından yapılan karşılıklı testlerde ise şu aşamada HTC One X modeli birkaç karış ileride çıkmayı başardı. Ancak Final sürümü gelmesinden sonra LG Optimus 4X ortalığı biraz karıştırabilir.

Pazara sunulması için bir tarih verilmeyen cihazın pazara çıktığında yapılacak olan yeni testler sonrasında satışlarında bir patlama yaşatmasına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Ancak diğer taraftan HTC firmasının pazar paylarını ele geçirmesi, LG firmasının da Samsung Galaxy S3 modeline yakın bir tarihte pazara çıkması LG için yine bir satış ümitlerinin bitmesi sürecine girişe neden olabilir.

O sebeple LG Optimus 4X HD modelinin çabuk bir şekilde pazara girmesi ve HTC One X modeli ile atışabilir bir seviyeye gelmesi gerekiyor. Yoksa Samsung Galaxy S3 modeli yakın döneme damgasını vurup bu iki firmayı da sarsabilir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir