Lenovo’dan Yeni Idea Tab S2109

Lenovo firması Tablet ürünlerinden etkinliği arttırmak ve pazarda belli bir yere sahip olabilmek adına yatırımlarına ve yeni, model duyurularına devam ediyor.

Lenovo tarafından duyurusu yapılan yeni Idea Pad S2109 tablet ürünü Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile geliyor ve 9.7 inçlik bir ekran ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Texas Instument tarafından üretilen Çift Çekirdekli OMAP işlemcisini kullanan cihazda 1 GB lık bir Ram kullanılmış durumda. 1024 -* 768 piksel çözünürlülüğe ve 9.7 inçlik bir ekrana sahip olan Full HD video izlemeniz de mümkün hale getirilmiş.

Fm Radyo özelliği, Micro SD kart girişi, Micro HDMI çıkışı ve 4 adet SRS Trumedia destekli hoparlör ile gelen ürünün kalınlığı ise sadece 8,9 mm olarak hazırlanmış.

Firma tarafından tanıtım videosu hazırlanarak kullanıcıların beğenisine sunulan ürün pazardaki birçok tablet modeli ile yarışabilecek düzeyde özellikler ile geliyor.

Çift çekirdekli yapısı ve Android 4.0 kullanması gibi artıları bulunan cihazın kamera bilgisi, dâhili hafızası gibi birçok kritik bilgi ne yazık ki daha duyurulmamış durumda.

Zaman ve ürün konusunda henüz net bir açıklama yapmayan firmanın 2012 Haziran ayına kadar ürünü pazara sunmak isteyecektir. Çünkü pazarın en hareketli dönemi sene ortasına denk geliyor ve firmalar açısından rekabetin doruğa çıkacağı bir dönemin başlangıcı olacak gibi görünüyor.

Bakalım Lenovo firması Idea Pad S2109 ile pazarda nasıl bir pay alacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir