LED TV’de 3D Görüntü Özelliği Gerekli Mi?

Sinema ile hayatımıza giren 3D, artık oturma odalarımızda yerini yavaş yavaş alıyor. 3D özellikli filmleri tartışmasız bir şekilde ilk izleyen herkes büyüleyici olarak nitelendiriyor. Özellikle aksiyonun yoğun olduğu filmlerde 3D yoksa hayal kırıklığına yol açıyor. Sinemadaki durumu tartışmaya gerek yok fakat piyasada yaygınlaşmaya başlayan 3D özellikli TV’ler hakkında değerlendirme yapmamız gerekiyor.

Online alışveriş siteleri, teknoloji mağazaları son 1 yıldır özellikle 3D özelliği olan televizyonları ön plana çıkarmaya başladı. Normal televizyonlarla arasında ciddi fark olmaması nedeniyle genellikle kullanılmayacak olsa bile 3D özellikli televizyonlar tercih ediliyor.

3D özellikli TV yayını olmadığı için şuan için sadece kendi imkanlarımızla edineceğimiz filmleri 3 boyutlu izleme şansına sahibiz. Bu nedenle eğer sık film izleyen biri değilseniz veya izleyeceğiniz filmlerin 3D özellikli olan versiyonunu temin etmekte sıkıntı yaşayacaksanız 3D televizyon almanıza hiç gerek yok. Bunun yerine aynı markanın daha büyük ekranlı bir modelini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca, çok daha önemli bir nokta daha var. Mevcut teknolojide gözlük takarak 3D görüntü elde edilebiliyor. Gözlük baş ağrısına sebep oluyor. Bunun farkında olan üreticiler gözlüksüz 3D özellikli TV geliştirdi. Önümüzdeki yıldan itibaren piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir