Kategori arşivi: TV

Sony BDV-F700 USB’li Blu-Ray 3D™ Ev Sinema Sistemi

Ev sinema sistemi olmazsa olmazlardandır diyenlere güzel bir haberimiz var. Alırsınız bir paket mısırı, bir de güzel demlersiniz çayınızı, ailenizle birlikte ister en sevdiğiniz diziyi izlersiniz, ister muhteşem bir aksiyon filmi ya da fantastik bir macera. Sony BDV-F700 USB’li Blu-Ray 3D™ Ev Sinema Sistemi yazısına devam et

Piranha Quattro 5.0 inç TV Özellikli GPS Navigasyon Sistemi

Yaşam gereği sürekli bir yerden başka yerlere gider ve geliriz. Hayatın bir parçası olan ulaşım insan hayatı için oldukça önemlidir. Günlük hayatımızın belli kısmı sürekli bir yerlere ulaşma çabası içerisinde geçer. Bunun birçok etkeni olmasına rağmen gündelik hayatta ulaşımın kullanıldığı genel etkenler işe gitme, akraba ziyaretler, bayram ziyaretleri, iş toplantısı olan kişilerin şehir dışı seyahatleri ve buna benzer uzun soluklu ve kısa mesafeli yolculuklardır. Piranha Quattro 5.0 inç TV Özellikli GPS Navigasyon Sistemi yazısına devam et

Akıllı Projeksiyon Cihazı Acto LX640WI Wall Marker

Teknolojinin gelişmesi ile okullarda kullanılan kara tahta dediğimiz tahtalar artık tarihteki sahnesini almaya başlamış bulunmaktadır. Verdiği imkanlar ve avantajları ile akıllı projeksiyon cihazları her konumda avantajlı durumdadır. Akıllı Tahta özelliği taşıyan interaktif(etkileşimli) projektörler, duvara yansıtılan görüntü üzerinde Akıllı Tahta özelliği olan kalem yardımı ile işlem yapmanızı sağlıyor. Akıllı Projeksiyon Cihazı Acto LX640WI Wall Marker yazısına devam et

LED TV’de 3D Görüntü Özelliği Gerekli Mi?

Sinema ile hayatımıza giren 3D, artık oturma odalarımızda yerini yavaş yavaş alıyor. 3D özellikli filmleri tartışmasız bir şekilde ilk izleyen herkes büyüleyici olarak nitelendiriyor. Özellikle aksiyonun yoğun olduğu filmlerde 3D yoksa hayal kırıklığına yol açıyor. Sinemadaki durumu tartışmaya gerek yok fakat piyasada yaygınlaşmaya başlayan 3D özellikli TV’ler hakkında değerlendirme yapmamız gerekiyor. LED TV’de 3D Görüntü Özelliği Gerekli Mi? yazısına devam et

USB ile Akıllı TV

Günümüz teknolojisi sürekli kendini geliştiriyor ve kendini geliştirdikçe de yeni, işe yarar cihazlar tasarlanıyor. Öncede siyah beyaz ekrana sahip olan televizyonlarımız şimdi akıllı televizyon olarak adlandırılan Smart TV uygulamaları ile bezenmiş durumda.

Tabi Smart TV daha yeni bir uygulama olduğundan dolayı bazı televizyonlarda bu desteği bulamıyoruz. Ancak teknolojide çareler tükenmiyor. Yeni geliştirilmiş olan bir cihaz ile USB desteği bulunan ve Smart TV desteği bulunmayan televizyonlara bu destek sağlanabiliyor. Ayrıca bu cihazda Android sistemi yüklü ve birçok uygulama desteği de içinde bulunuyor.

Dubaili teknoloji şirketi İnfinitec, geliştirdiği bu cihaz ile teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Flash disk boyutunda bulunan The Pocket TV isimli cihaz ile USB desteği bulunan tüm televizyonlara Smart TV desteği kazandırılabiliyor.

Cihazda Android 4.0 işletim sistemi kullanılıyor. Cihazı televizyona HDMI ile bağladıktan sonra üzerinde bulunan Micro SD ve USB 2.0 yuvaları sayesinde cihaza SD kart veya klavye, fare gibi donanımlar ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın işlevselliğini arttırmak için Google Play Store üzerinden indireceğiniz uygulamalar sayesinde oyun oynayabiliyorsunuz ve internette gezinebiliyorsunuz.

Yakın zamanda sadece proje olarak bir köşede bulunan Pocket TV, çok kısa sürede beklenilenin üstünde bir yatırım aldı. Bu yatırımlar sayesinde cihazın geliştirilme yönünden önü açıldı. Piyasa fiyatının 100-160$ arasında olması beklenen Pocket TV’nin kim tarafından piyasaya sunulacağını hep beraber göreceğiz. Zira aynı hizmetler üzerinde çalışan Apple TV ve Google TV gibi şirketlerin bu cihazı gözlemlediği öne sürülüyor.

Yeni Akıllı Televizyon LG G2 Google

Akıllı televizyon piyasasında liderliğini korumak adına sürekli yenilikler yapan LG firmasından yepyeni bir akıllı televizyon LG G2 Google’ ın tanıtımı yapıldı.

New York şehrinde yapılan bir seminer ile tanıtılan yeni nesil Google akıllı TV cihazlarda amaçlanan öncelikli kriter interneti rahatça gezebilmek. Bu amaç için televizyon eski ara yüzünden sıyrılıp daha esnek ve kullanışlı bir hal almış durumda. Ayrıca donanımsal olarak güçlendirilen yeni nesil TV yapılan seminerde dikkatli üzerine çekti.

G2 Google ile kullanıcılara sunulan en büyük özellik çoklu kullanım özelliği olsa gerek. Donanımsal açıdan güçlendirilen televizyonlarda aynı anda hem televizyon izleyip hem de internette gezinti yapabileceksiniz.

Seminerde televizyonun kumandası da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Televizyonun internet üzerinden kolayca gezinti sağlamak için Q klavyeye sahip bir kumandası bulunuyor. Bunun haricinde reklamlarda gördüğümüz kadarıyla el hareketleri ve ses komutlarıyla da televizyonu yönetmek mümkün olacak gibi.

Böyle bir televizyon yapıp 3D desteği koymamak olmazdı değil mi? 3D’ nin keyfini süreceğiniz bu televizyonu satın alan herkese LG tarafından 6 adet 3D gözlük hediye edilecek.

Seminerde ürünün fiyatına da yer verildi. Televizyonun 47 inçlik modeli 1.700$, 55 inçlik modeli ise 2.300$ gibi bir fiyat ile önümüzdeki ay satışa sunulacak.  Ürünün C|Net tarafından yapılan inceleme videosunu buradan izleyebilirsiniz.