Kategori arşivi: Tablet

Samsung Tab GT-P7300 Ürün İnceleme

Her geçen gün gelişen son teknoloji ile bilgisayarları artık çantamızda taşır olduk. Tüm bilgisayar üreticileri artık tablet üretmeye başladı. Elektronik devi Samsung diğer tüm alanlarda olduğu gibi tablet PC’lerde de dikkat çekici tasarımları ile en ön sıralarda yer almaya devam ediyor. Devir artık her alanda zamanla yarışma devri. Samsung Tab GT-P7300 Ürün İnceleme yazısına devam et

Skype Artık Android Tablette

Microsoft, son olarak Windows Live Messenger sistemini kaldıracağını ve kullanıcıların Skype üzerinden iletişim kurmaya yönlendirileceğini duyurmuştu. Bu haberin hemen ardından Skype 3.0 sürümünün Adroid versiyonu piyasaya adım attı.

Windows Live Messenger sisteminin kaldırılması üzerine, anlık mesajlaşma ve sesli-görüntülü konuşma alanında lider konumda olan Skype artık Android tabletlerde de kullanılabilecek.

En çok satan Android tabletler için özel olarak tasarımları bulunan Skype’a Microsoft hesabı ile de giriş yapılabilecek. Aynı zamanda yeni sürümde SILK adı verilen bir sistem ile sesin çok daha kaliteli bir şekilde alınması ve karşıya iletilmesi sağlanmış.

Skype 3.0 Android versiyonu için hazırlanmış olan tanıtım videosunu izlemek için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Tabletler İçin TouchFire Klavye Kolaylığı

Tablet bilgisayar klavyelerini sevmeyen yoktur sanırım. Büyük ve dokunmatik bir klavye de yazmak oldukça eğlenceli oluyor. Ancak bu klavyelerde yazı yazmak bazen işkence haline dönüşebiliyor.

Tablet bilgisayar klavyeleri dokunmatik olduğundan dolayı kısa yazılarda kullanıcılara zevk verirken uzun yazılar hazırlarken işkence haline dönüşebiliyor. Bu duruma çözüm olarak piyasada çokça USB bağlantı ile çalışan klavye mevcut. Bu klavyeler her bu sorunu ortadan kaldırsa da tabi ki dokunmatik klavyenin zevkini vermiyorlar. iPad TouchFire Keyboard ise bu konuda oldukça başarılı bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor ve piyasadaki diğer alternatiflerden ayrılıyor.

USB alternatiflerinin aksine TouchFire klavyemizi iPad ekranının üzerine yerleştiriyoruz. Klavyede entegre olarak bulunan mıknatıslar sayesinde TouchFire klavye ekrandan kaymıyor. Klavye aynı zamanda şeffaf bir yapıya sahip olduğundan tablet kullanıcısına hiçbir rahatsızlık vermiyor. TouchFire Keyboard aynı zamanda oldukça ince bir yapıya sahip. Ürünün tanıtımında klavyenin iki kredi kartının kalınlığında bile olmadığı söyleniyor. Klavyenin bir diğer güzel yanı ise pil veya şarj sorunu olmaması.

TouchFire Keyboard hakkında hazırlanmış olan tanıtım videosunu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Microsoft, Surface Sebebiyle Davalık Oldu

Teknoloji devi Microsoft, yeni çıkardığı tablet bilgisayarı Surface yüzünden davalık oldu. Davanın sebebi ise yeterli bilgi verilmeyen ürün reklamı yapmak.

ABD’ de yaşayan bir müşteri Surface tableti satın aldıktan sonra reklamda 32 GB olarak yer alan dahili hafızanın aslında 16 GB olduğunu farketti. Bunun üzerine Microsoft’u müşteriyi yanıltıcı reklam yayınlama suçundan davaya sürükledi.

Microsoft’ un tablet bilgisayar piyasasında büyük iddaları bulunan ürünü Surface’in aslında kullanılabilir 32 GB dahili hafızası olmadığı ortaya çıktı. Müşterinin bu durumu mahkemeye taşıması ile birlikte haber medyada büyük yankı uyandırdı. Çünkü gerçektende 32 GB olan ürünün 16 GB, 64 GB olan ürünün ise kullanıbilir hafızasının 46 GB olduğu ortaya çıktı. Bu durumun sebebi ise Surface tabletin satış yapılırken ofis programları gibi standart Windows programlarının yüklü olarak gelmesi. Bu programların kapladığı yer sayesinde reklamlarda belirtilen alanın tamamı kullanılamıyor.

ABD medyasında büyük ses getiren bu olayın sonuca bağlanması merakla bekleniyor. Mahkeme kararlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple’ ın Yeni Nesil Tabletleri Satış Rekorları Kırıyor

Teknoloji şirketlerinin birbirleriyle yarıştığı tablet bilgisayar piyasasında ortalık iyice kızışıyor. Tablet piyasasına yeni katılan teknoloji devleri ve bu piyasada koltuğu kaptırma istemeyen eski devler arasındaki çekişme her geçen gün artıyor.

Piyasanın en eski ve tecrübeli şirketi Apple’ın son olarak satışa çıkardığı iPad mini ve 4. nesil iPad her gün satış rekoru kırıyor. Bu ürünler 34 ülkede satışa sunuldu ancak daha

Türkiye piyasasında yer almıyor. Satışa sunulan 34 ülkede bu ürünler günlük yaklaşık 1 milyon satışa ulaşıyor.

Apple CEO’su stokta bulunan iPad Minilerin neredeyse tamamını sattıklarını belirtti. Bu konuda satışın çok hızlı gerçekleştiğini ancak üretimin yetersiz kaldığını belirten Cook, şuan için düşündükleri ve ağırlık verdikleri tek konunun üretim olduğunu söyledi.

Apple’ın yeni ürünü iPad Mini satışa çıktığı 34 ülkede 329 dolar gibi bir ücrete ile satılıyor.

Surface Tablet xBox Controller Destekliyor

Son zamanlarda çok konuşulan Windows 8 işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürülecek olan Surface, meraklıları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Merakla beklenen Surface tabletin yeni bir özelliği daha desteklediği açıklandı. Bu özellik oyuncuları sevindirecek cinsten bir özellik. 5 milyona yakın üretilmesi beklenen Surface tabletin xBox Controller desteklediği açıklandı. Surface ekibinden bir çalışanın xBox Controller denemelerinin başarılı olduğunu ancak Kinect’ in daha denenmediğini söyledi. Yani bu özellik ile Surface tablette oyun oynamak çok daha zevkli hale gelebilir. Kinect desteği ile ise Surface tableti küçük bir oyun konsolu haline getirebilmek mümkün olacaktır.