Kodak Online Galerisini de Satışa Çıkardı

132 yıllık hayatına geçtiğimiz aylarda verdiği iflası ile son veren Kodak firması kendisine yeni alanlarda yaşama şansı tanıyabilmek için elindekileri bir bir satmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda 6,7 Milyar Dolarlık bir borç altında olduğunu belirten firma birçok alanda üretimi durdurmuş ve elindeki patentleri satarak borcu kapatmaya başlamıştı.

Bu satışlardan birisi de Kodak Galeri uygulaması oldu.

Firma 75 Milyon kullanıcısı ve milyarlarca fotoğraf barındıran Online Fotoğraf Galerisini Shutterfly isimli firmaya 23,8 Milyon Dolara satarak borç yükünü biraz azaltmayı başardı.

Firma ayrıca daha önceden sisteme üye olanlara bir bilgilendirme maili göndererek içeride bulunan fotoğrafları bilgisayarlarına indirmeleri ya da Kodak DVD olarak talep etmelerinin mümkün olduğunu belirtti. Bu sayede istemeyen kullanıcılar firmanın yeni sahibi ile çalışmak durumunda kalmayacaklar.

Kodak firması aldığı bu kararlar neticesinde elinde bulunan diğer ürün ve hizmetleri de satarak şu aşamada fotoğraf yazıcıları, yüksek hızlı inkjet baskı makineleri, iş akışı yazılımı ve paketlemeyi kendisine iş olarak edinecek gibi görünüyor.

Kısacası Fotoğrafçılık alanında artık Kodak firması yok. Ürünleri ise son kez satışta ve gelecek yıllarda artık yok olan bir marka olarak halkın aklında bir yer tutmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir