Kapsersky Mobile Security Android Yayınlandı!

Android işletim sistemi bulunan akıllı telefonlar için Kaspersky Lab tamamen ücretsiz olarak kullanıcıların faydalanması için bir antivirüs programı yayınladı.

Kaspersky Mobile Security Lite ismini taşıyan bu antivirüs yazılımı, Android Market üzerinden yüklenebiliyor ve çalınmaya karşı geliştirilmiş nitelikleri ile kişisel bilgilerin hırsızlar tarafından ele geçirilmesini engelleyebiliyor.

Cihaz hırsızlığa maruz kaldığında, akıllı telefona özel bir mesaj gönderilmesi ile telefonun bloke olarak içeriğindeki tüm özel verinin koruma altında kalmasını sağlıyor.

Çalışır durumda mevcut olan, rehber, çeşitli kayıtlar, mesajlar, elektronik postalar ve takvimler gibi tüm kişisel bilgiler ve bu bilgilerin ait oldukları klasörler, Kaspersky Mobile Security Lite yazılımı ile komple silinerek yabancı kişilerin eline geçmesi engellenmiş oluyor.

Bu yazılım ayrıca,kullanıcı tarafından arzu edilmeyen mesajlar ile aramaları filtrelemeye olanak tanıyan FIND özelliği ile Google haritaları üzerinden çalınan cihazın yeri saptanabiliyor ve bu şekilde kaybolan ya da çalınan telefonun bulunabilme şansı yükseliyor.

Kapsersky Mobile Security Android Yayınlandı!” üzerine bir yorum

  1. Yeni teknoji dünyasında bilişim hırsızlığı çoğaldı buna karşı güzel önlem olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir