iPhone 4S vs Samsung Galaxy S3

Yirmi yıl önce biri çıkıp cep telefonunun çıkacağını vede kullanmayan insanın kalmayacağını söyleseydi herhalde alay konusu olurdu; fakat günümüzde bu teknolojik ürünü o kadar benimsedikki onsuz bir hayatın varlığı bize imkansız geliyor. Sanki cep telefonu hep vardı Ademden bu güne kullanılıyordu.

Günlük hayatın ayrılmaz parçası olan cep telefonları artık iletişim özelliğinin yanı sıra bir çok teknolojik ürünün özelliğinide bir arada taşıyor. İnsanlar dış görünüşüne göre bile telefon tercihlerini değiştirebiliyor doğal olarakda arz talep dengesinde bir çok yeni model ortaya çıkıyor.Model fazlalığı telefon almak isteyenlerin kafasını oldukça karıştırıyor seçimde zorlanmalarına yol açıyor. Bu bağlamda iki ürün karşılaştirlacak olunursa Apple iPhone 4S ve Samsung i9100 Galaxye bakılabilir. Her iki telefonda çift çekirdeklidir; ancak  Samsung i9100 Galaxy14.4 Mbps bağlantı hızına sahipken  Samsung i9100 Galaxy 21 Mbps bağlantı hızına sahiptir. Her iki telefonda 8.0 Mp kameraya çözünürlüğüne sahipken Samsung i9100 Galaxy 6x zoom özelliğinde Apple iPhone 4S ise 4x zoom özelliğindedir. Apple iPhone 4S maksimum 14 saat konuşma özelliğiyle bilinirken Samsung i9100 Galaxy maksimum 18 saat konuşma özelliğiyle emsallerinin arasında en iyilerdendir.

Her iki telefonda tutulan ve pahalı modeller olsada özellik bakımından farkları mevcuttur. Marka bilinirliği, özellikler, üretim yerleri ve kullanım amaçlarına göre tercih edilebilirler. Herkesin aradığı özellik farklı olduğu gibi her telefonunda hitap ettiği kitle farklıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir