İpad Yine Piyasayı Sildi Süpürdü

Henüz piyasaya yeni çıkan Yeni iPad modeli Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırmada yine herkesin tercihi olduğunu kanıtladı.

Henüz tam olarak satışına başlanmayan Yeni iPad 2012 senesinin 2. Çeyreğinde Tablet bilgisayar alacak firmaların gözdesi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

ABD menşeli bağımsız bir araştırma şirketi tarafından 1604 bilişim teknolojileri alıcısı üzerinde yapılan bir anket oldukça yüksek bir tercih oranında iPad modelinin alınacağını ortaya koydu.

Yapılan anket sonucunda 1604 firmanın %22 lik bir kesim 2012 senesinin 2. Mali döneminde çalışanları için yeni bir tablet bilgisayar alacaklarını belirttiler. Yani ortalama olarak 350 firma bu konuda olumlu bir dönüş yaptı.

Şirketlere sorulan 2. Soru ise hangi firmanın tablet bilgisayarını tercih edecekleri yönünde idi. Bu soruya gelen cevap ise Apple şeklinde oldu.

Anket sonucunda 297 Şirket yani %84’lük bir kesim Yeni iPad modelini tercih edeceklerini belirtirken geri kalanlar ise Android ya da Windows tabanlı tablet bilgisayarlar alacaklarını bildirdiler.

Henüz tam olarak piyasaya çıkmayan, birçok ülke için beklenilen ürünler arasında yer alan ve ilk birkaç noktada satışına başlanılan Yeni iPad modelinin yine satış rekorları kıracağına şimdiden kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Tablet Bilgisayar alanında her ne kadar sık aralıklar ile yeni cihazlarını piyasaya sürmese de halen kullanıcıların gözünde Apple firması 1. Numaralı üretici konumunda.

Rakipler noktasında ise durum hiç de iç açıcı değil. Bireysel Kullanıcı da oldukça yoğun bir şekilde iPad markasına yönelmeye başladı. Bu durum HTC, Samsung, Asus, Exper, RIM gibi firmaların ve gelecek birkaç ay içerisinde yeni tablet bilgisayar çıkaracak olan Nokia firmasının biraz daha işinin zorlaşması anlamına geliyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir