iPad 2’yi Elden Çıkarmalı Mı?

iPad 3’ün duyurulmasıyla birlikte iPad 2 kullanıcılarını tatlı bir heyecan sardı. Apple bağımlıları, şimdiden iPad 2’yi satıp iPad 3’e geçmenin yollarını aramaya başladı.

Daha önce de duyurduğumuz gibi iPad 3, 7 Mart tarihinde özel bir tanıtımla duyurulacak. iPad 3’ün teknik özellikleri henüz net değil. Apple’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre tasarımda değişiklik yok. Yenilik olarak; ekran çözünürlüğünün artması ve iPahone 4S’de bulunan Siri özelliğinin bulunması sayılabilir.

Apple’ın fiyat politikası gereği yeni çıkan ürünler eski ürünle aynı fiyata satılırken eski üründe cüzzi de olsa bir indirime gidiliyor. Yeni çıkacak iPad 3’ün ABD satış fiyatı 16 GB Wifi versiyonu için 500 dolar olacak. Bundan dolayı Apple tutkunları bir an önce ellerindeki iPad 2’yi uygun fiyata satıp iPad 3’e geçmeninin yollarını aramaya başladı.

ABD’de yaşan yada ABD’den iPad getirtebilecek kullanıcılar rahatlıkla iPad 2’lerini satıp iPad 3’ü bekleyebilirler. Fakat ülkemize ne zaman geleceği, kaça satılacağı belli olmadığı için bir süre daha beklemek gerekiyor. Zira daha düne kadar iPhone 3GS alışveriş sitelerinde satılıyordu.

Ayrıca ürünün duyurulacağı tarih 7 Mart fakat piyasaya ne zaman sürüleceği belli değil. Apple duyurduktan en geç bir ay içinde piyasaya sürüyor. En kötü ihtimalleri düşünerek iPad 3 7 Nisan’dan itibaren kullanıcıları ile buluşacak.

Sonuç olarak eğer özel bir işlev için beklentiniz yoksa iPad 3’de ciddi bir yenilik beklemediği için iPad 2’yi satmak çok mantıklı değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir