İpad 2 Fiyatlarında İndirim Başladı

Yeni iPad modelinin piyasaya sürülmesinden sonra beklenen indirim geçtiğimiz gün geldi ve Resmi olarak iPad 2 fiyatlarında bir indirime gidildi.

Paralel İthalat olarak ülkemizde satışına başlanılan ancak henüz resmi olarak ülkemize giriş yapmayan iPad 3 modeli için 1400 Tl gibi rakamlardan başlayan fiyatlandırmalar oluşmaya başladı. Elbette ki Resmi kanalla gelen cihazlar biraz daha pahalı olacaktır ancak Paralel İthalat şimdiden kafalarda bir skalası oluşturmayı başardı.

Bu durum üzerine satışlarında bir sorun yaşamak istemeyen ve yeni gelecek iPad 3 yani Yeni iPad yerine daha uygun olan iPad 2 modelinin de satılmasını sağlamak isteyen resmi satış kanalı Bilcom iPad 2 modellerinde 200 TL ye varan indirimler yapmaya başladı.

Teknoloji marketlerin satış fiyatlarına da yansımaya başlayan indirimlerden sonra iPad 2 Wi-Fi li 16 GB lık bir modelin ortalama satış fiyatı 1000 – 1100 TL arasına kadar inmeyi başardı.

iPad 3 gelmeden önce firma tarafından başlatılan bu indirim zaten pek fazla yenilik getirmediği konusunda eleştirilere maruz kalan Yeni iPad modeli için birde sıkıntı oluşturabilir.

Ekran çözünürlülüğü ve Hızlandırılmış İşlemci dışında ekstra bir katkısı olmadığını düşünenler için iPad 2 modelini  uygun fiyatlardan almak daha akıllıca olacak gibi görünüyor.

Resmi olarak ülkemizde de satışına başlanılmasından sonra ise iPad 2 veya iPad 3 arasında bir tercih nasıl yapılacaktır onu da görmüş olacağız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir