İOS 5.1 İndirilme Rekorunu Kırıyor

Apple tarafından 7 Mart 2012 tarihinde iPad duyurusu sırasında indirilmeye hazır hale getirildiği hakkındaki duyurusu yapılan yeni sürüm İOS 5.1 şimdiden Apple kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bir sürüm olmayı başardı bile.

Normal şartlar altında Apple kullanıcıları çıkan güncellemelere oldukça soğuk bakar ve telefonlarını mümkün olduğunca eski sürümleri ile kullanmaya çalışırlardı. Ancak çıkan bu son sürüm bu durumu biraz daha değiştirmiş gibi görünüyor.

Aslında İOS 5.1 sürümünde çok fazla bir ekstra özellik sunulmadı kullanıcılara. Sadece birkaç hata düzeltilmesi yapıldı ve ilk sürümde olmayan bazı butonlar konularak kullanım kolaylığı sağlanmış oldu.

Yeni sürümü şu aşamada %77 oranında bir kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanmış durumda. İOS 3 ve İOS 4 gibi eski sürümleri kullanan Apple müşterilerinin sayısı ise son verilere göre %21 seviyelerinde seyrediyor.

Yeni sürümü cihazlarına yüklemeye başlayan kullanıcılar bir anlamda Apple içinde büyük bir kazanç sağlamış oluyor. Çünkü eski sürümlerin yaşattığı sıkıntılar ile devamlı uğraşmak durumunda kalan firma yeni sürümler sayesinde eskilerde kalan kullanıcı sorunlarını da yok etmeyi, en azından sıfıra yakın bir seviyeye çekmeyi planlıyor gibi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir