İnternette Cinsel İçerik Çılgınlığı

İnternet üzerinde cinsel içerik saldırısının olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde yayında olan bu tarz sitelerin ve veri sayısı internet aleminin neredeyse yarısından fazlasını kaplamış durumda.

XVideos isimli yetişkinlere yönelik yayın yapan bir sitenin aylık sayfa gösterim sayısı 4.4 Milyar gibi bir rakama ulaşmış durumda. Bu sayı Reddit’i ikiye katlarken CNN gibi bir devi üçe katlamayı başarıyor.

Aynı zamanda cinsel içerikli yayın yapan siteler içerisinde kalma süresi de oldukça yüksek bir zamana tekabül ediyor. Yapılan araştırmalara göre bir bilgisayar kullanıcısı 15 – 20 dakika kadar yetişkinlere yönelik yayın yapan bu sitelerde zaman geçiriyor.

Sektörün oldukça hızlı büyümesi, içerik üretme noktasında artık her noktadan yüklemelerin yapılması, bazı sitelerin alanında fenomen haline gelmesi ile internet üzerinden cinsel içerikli yayının artması da kaçınılmaz oldu.

Google gibi arama motorları üzerinden günlük olarak lider arama kelimeleri arasında çıkan bu tarz içerikler sahiplerine de büyük paralar kazandırmaya devam ediyor. Bu konular üzerine siteler açan kişi veya gruplar kısa sürede hızlı bir büyüme içerisine giriyorlar.

Aldıkları reklamlar ile ulaştıkları tık sayılarının artması zaten bu alanda kendisini bir yerleşik olarak gören ziyaretçilerin de artması ve düzenlilik kazanması ile büyük meblağlara ulaşabiliyor.

Hatta birçok site bünyesinde barındırdığı resim ve video gibi içerikler için özel serverler kiralama seçeneğini kullanıyor ve kullanıcılarına kazandırdıkları para karşılığı biraz daha kaliteli içerik sunma sözü verebiliyor.

Kısacası yıllar önce dergiler ve gazeteler ile başlayan cinsel içerik saldırısı internet gibi kontrolü zor bir ortamda bir anda patlama gösterdi. Ve halen günümüz şartlarında en çok aranılan kelimeler arasında yer almaya devam ediyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir