HTC’nin Akıllı Telefonları PlayStation Sertifikası Taşıyacak

PlayStation Portable Vita’nın duyrulmasından önce playstation işletim sisteminin cep telefonlarında kullanılacağı söylentisi bir hayli popüler olmuştu. Fakat daha sonra Sony’nin başkanı Kaz Hirai tarafından işletim sistemi kullanımının dışında akıllı telefonlar için sertifikasyon uygulamasına başlanacağının duyurulması bu söylentileri sonlandırdı. Bağlantı seçenekleri, işlemci gücü, gelişmiş ekran teknolojileriyle akıllı telefonların eğlence odaklı hale gelmesi belirli bir kullanıcı kitlesi tarafından merakla bekleniyor olduğu bilinen bir gerçek.

Ve nihayet Pocket-lint raporuna göre Hirai’nin duyurmuş olduğu yeniliğin akıllı telefon pazarında uygulanmaya başlayacak. 2012 yılının ikinci yarısından itibaren HTC telefonları PlayStation sertifikasyonuna sahip olacak. Bu sayede akıllı telefonların daha fazla eğlence odaklı bir yapıya sahip olacağı; oyun ve müzik konusunda daha gelişmiş donanımla ve yazılım ara yüzüyle geleceği belirtiliyor. HTC şu an için bu bilgiyi doğrulamamış olsa da pek çok kullanıcının bu konuda büyük bir beklentide olduğu aşikar.

PSP Vita ile gelen PSP işletim sistemindeki yeniliğin akıllı telefonlara sertifikasyon sürecindeki yansımasının ne olacağını bilmek şu an için güç olsa da önümüzdeki süreçte farklı yeniliklerin mobil pazarda yeni bir kriter oluşturacağını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir