HTC One V Raflarda

HTC One V Amerika’ da çeşitli şebeke hizmet sağlayıcılar tarafından bu yaz itibariyle satışa sunulacak. Amerika cihazın çıkışını bekleye dursun, cihaz ülkemiz raflarında boy göstermeye başladı bile.

HTC firması tarafından Şubat ayında tanıtımı yapılan cihazın tam olarak hangi tarihte satışa sunulacağı belli değildi. Şuan için ise Türkiye’ de bulunan şebeke sağlayıcılarının çoğu telefonu satış portföyüne almak için sıraya girmiş bulunmakta.

One serisi içerisinde en çok tercih edilmesi muhtemelen olan cihaz One V olsa gerek. Zira cihaz özellikler bakımından One X ve One S’ e göre daha kullanılası durumda. Diğer iki cihaza göre tek dezavantaj sayılabilecek özelliği görünüşünün biraz kaba olması söylenebilir.

HTC One V’ in özelliklerine gelecek olursak, diğer iki cihazdan daha yavaş bir işletim sistemine sahip olması en başta söylenir sanırım. Cihazımız tek çekirdekli 1 GHz işlemciye sahip. 5 megapixel kameraya sahip olan cihazımızda ortalama bir fotoğraf kalitesi yakalamak mümkün. Ekran boyuru 3.7 inç olarak tasarlanan cihazın çözünürlüğü ise 800×480 değerlerine sahip. Cihazımız işletim sistemi olarak ise Android 4.0 sistemini kullanmakta.

HTC firması daha tam olarak bir fiyat açıklaması yapmış değil. Ancak cihazın fiyatı bazı kaynaklarda 800 ila 1000 TL arasında olacağı söyleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir