HTC EVO 4G LTE Duyuruldu

HTC firması tarafından ABD’de faaliyet gösteren bir mobil operatör olan Sprint için özel olarak üretilen HTC Evo 4G LTE modeli görücüye çıktı.

Özellik olarak oldukça iyi bir seviyede bulunan, görünüm olarak ise HTC One XL modeline benzetilen yeni ürün şu aşamada sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde Sprint operatörü tarafından satılacak. Ve sözleşmeli olarak kullanıcılarına 200 Dolar lık bir fiyat etiketi ile sunulacak.

HTC Başkanı Jason MACKENZİE ve Sprint CEO’su Dan HESSE tarafından yapılan bir basın toplantısı ile duyurulan cihaz uygun fiyatlı olmasına rağmen özellik olarak günümüzde satışta olan birçok akıllı telefonu geçebilecek seviyede.

2012 senesinde pazara sürülen HTC Evo 4G modelinin bir anlamda devamı olma özelliğini taşıyan cihaz 1.5 GHz lik Çift Çekirdekli bir işlemci ile geliyor. İçerisinde 1 GB lık bir ram bulunan cihazın ayrıca 16 GB lık birde dâhili hafızası mevcut. İsteyen müşteriler MicroSD kart alarak cihazın hafızasına 32 GB lık bir ekleme daha yapabiliyorlar.

4.7 inç gibi devasa boyuttaki 1280*720 piksellik HD bir ekrana sahip olacak olan cihazda şarj süresini yetiştirebilmek için 2000 mAh lik bir batarya kullanılmış durumda.

8 Mp lik arka kamerası bulunan cihazın ayrıca 1.3 MP lik birde ön kamerası mevcut. Bu sayede oldukça başarılı fotoğraf çekimleri için size bir imkân sağlanmış oluyor.

Yakında pazara sunulacak olan HTC EVO 4G LTE modelinde ayrıca kablosuz işlem yapmanıza imkan sağlayan NFC teknolojisi de dâhili olarak bulunuyor.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi ile piyasaya sürülecek olan cihazda ayrıca HTC Sense ara yüzünün yeni sürünü olan SENSE 4 kullanılmış.

Oldukça başarılı özelliklere sahip olan ürün operatöre özel olarak üretileceğinden dolayı diğer ülkelerde satışa sunulur mu bilemiyoruz. Ancak bunca özelliği üzerinde barındıran cihazların ülkemizde 1800 TL seviyesinde gidiyor olması da ayrı bir sorun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir