HTC Artık Beats Audio Kulaklık Vermeyecek

Daha önce pazara sunduğu HTC Sensation XL ve HTC Sensation XE modellerinde müşterilerine Ücretsiz olarak Beats Audio kulaklık hediye eden firma pazar payında yaşadığı düşüş sonrasında bu çalışmasından vazgeçti.

%51 Çoğunluk Hissesini geçtiğimiz hafta satın aldığı Beats Audio kulaklıkları bizler bundan sonra tüm HTC modellerinde görmeyi beklerken firmanın bu tarz bir karar alması bir anlamda şaşırtıcı oldu. Ancak firma giderlerini, azaltacak bir adım olarak da görülebilir.

HTC tarafından yapılan açıklamaya göre One serisi de dahil olmak üzere artık hiçbir HTC modelinde Beats Audio kulaklık hediye edilmeyecek. Sensation XE ve XL modellerinde ise sunulmaya devam edilecek. Birde bazı dönemlerde firma tarafından pazara sunulan özel tasarımlı sınırlı sayıdaki ürünlerde de bu tarz hediye kulaklıklar verilebilecek.

Ancak firma Beats Audio sistemini terk etmiyor. Ürettiği tüm cihazlarda Beats Audio ses profilleri ve ses özelliklerini kullanacak olan firma bir anlamda her kulaklıkta kaliteli ses almanızın önünü açmış olacak. Ayrıca firma tarafından Beats Audio sistemine destek veren cihazların arka kapaklarında firmanın logosu kullanılmaya da devam edilecek. Bu sayede firma hediye olarak vermediği ürünler için kullanıcıyı özendirerek harici olarak Beats Audio Kulaklık satmak için kendi çapında bir sistem oturtmuş olacak.

Firmanın pazara sunduğu ancak henüz net olarak her yerde satışta olmayan modelleri ile büyük bir sükse yaratması beklenilirken satış rakamları ve pazar payının nasıl bir seviyeye geleceği ise şu aşamada belirsizliğini koruyor.

HTC firması yakın dönemde üreteceği modellerin

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir