HP Slate 2 Tablet İnceleme

Üreticilerin tablet pazarında yaptığı atakların ardı arkası kesilmiyor. Ülkemizde her ne kadar çok duyulmuş olmasa da HP’nin Slate serisi tabletleri HP’nin tablet pazarındaki tablet kozları arasında yer alıyor.

İlk olarak HP Slate 500 ile daha çok kurumsal odaklı olarak tablet pazarına giren HP, bu alandaki ikinci atağını daha ucuz ve daha geniş özelliklere HP Slate 2 ile yapmaya hazırlanıyor.

Alışıldık tabletlerin aksine Windows 7 işletim sistemi ile gelen Slate 2’nin 1.5 GHz Intel Atom Z670 işlemcisi bulunuyor. Rakipleriyle kıyaslandığında en büyük artısı el yazısı tanıma özelliği olan ürün üzerinde SD kart slotu, 3G bağloantı desteği, USB 2.0 girişi ve farklı işlevler için kullanılan fiziksel kontrol tuşları yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde Windows 8 işletim sistemini destekleyip desteklemeyeceği büyük merak konusu olan Slate 2’nin 6 saatlik pil ömrü bulunuyor. İş dünyasına yönelik tablet arayanlar ve tabletin el yazısı tanıma özelliği isteyenler için şüphesiz en iyi seçeneklerden birisi olan HP’nin yeni tableti, Bluettoh klavye bağlantısıyla esnek kullanım imkanı sağlayacak şekilde tasarlandığının işaretlerini veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir