Hangi Oyun Konsolu

Oyun konsolları arasında şüphesizki en popüler olanı herkesin bildiği Japon Teknoloji şirketi’ nin ürünü Playstation. Ancak biz size son dönemde oldukça popüler olan ve oyun sektörüne heyecan getiren Xbox dan bahsedicez.

Xbox oyun konsolu pazarından pay alabilmek için Microsoft tarafından 2001 yılında ilk üretimini gerçekleştirdi. Geçen zaman içersinde kendini oldukça geliştiren Xbox oyun severlerin beğenisini kazanmaya başladı. Türkiyede popüler olduğunu söyleyemiz çünkü Microsoft resmi olarak türkiyede Xbox’ ın satışını gerçekleştirmiyordu. Türkiyede gittigidiyor gibi bir takım internet sitelerinde bulabilmek mümkündü ancak bunlarda kaçak olarak veya aracılar Türkiye’ ye getirilen ürünlerdi. Ancak buna rağmen Xbox Türkiye’ de % 5 lik bir pazar payına ulaşmıştı.

Xbox bu yıl Türkiye’ de resmi olarak satılmaya başlayacağını Türk oyun Konsolu severler için mücdelemiş olalım. Resmi satışla beraber Xbox Türkiye’ deki oyun konsolu pazarındaki payına %5 lerden hangi seviyeye çıkartır bilemiyoruz, ancak Türkiyede oldukça popüler olucanı söyleyebiliriz.

Xbox’ ın Türkiyede piyasa fiyatının 550-600 lira arasında olacağı düşünülüyor. Oyun konsolu alıcaksanız, ama Playstation ve Xbox arasında karar veremiyorsanız, Oyun konsolu satıcıların görüşlerinizi almanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir