Güven Konusunda Yine iPhone Birinci Sırada

Akıllı Telefon Pazarında kendisi için ayrı bir yer açmayı başaran Apple iPhone modelleri kullanıcılar tarafından da güven duyulan ürünlerin başında yer almayı sürdürüyor.

Özel bir araştırma şirketi olan J.D. Powers tarafından yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda önceki 6 yılda olduğu gibi 2012 yılında da kullanıcılar tarafından en fazla güven duyulan telefon markası Apple iPhone olmayı başardı.

Apple bu araştırmada 839 puan alarak bu alanda daha uzun yıllar birinci sırada kalabileceğini de göstermiş oldu.

Apple firmasını takip eden firma ise sanıldığının aksine Samsung firması olmadı. HTC firması iPhone modellerinden sonra en fazla güven duyulan telefon markası olmayı başardı. Firma 798 puanla her ne kadar iPhone modellerini zorlamayı başarsa da ne yazık ki ilk sırada kendisine yer bulamadı. Ancak çıkacak olan modeller gelecek seneler için onu ilk sıraya taşıyabilir.

3. sırada ise Android ile birlikte bir yükselişe geçen Samsung firması yer aldı. 769 puan alan firmayı 758 puanla Motorola firması ve 733 puanla LG firması izledi.

Özellikle Motorola firmasının Google altında bir teknoloji firması altına dönüşmesinden sonra kullanıcı bazında güvenirliliği biraz daha üst düzeye çıkmaya başladı. Bu da aslında firmanın birkaç sene içerisinde üst sıraları yoklamaya başlayacağı anlamına da geliyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir