Google’ın Akıllı Gözlükleri Yolda

Uzun süredir konuşulan bir konu olan arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılan Google gözlükleri ile ilgili bir yazı da New York Times’ dan geldi. Bu habere göre bu ileri teknoloji gözlük bu yılın sonlarına doğru meraklılarıyla buluşabilir.

 Habere göre Google’ nın bu üstün teknolojiye sahip projesinde yer alan kişiler isimlerini vermeden bilgi verdi. Verilen bilgilere göre gözlük 2012 yılı sonlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca gözlüğün Android işletim sistemine sahip olacağı bilgiler arasında. Gözlüğün şuan 3G veya 4G veri bağlantılarından hangisine sahip olacağı konusunda bir kesinlik yok. Bunlarında yanında GPS, hareket sensörleri ve digital kameraya sahip olacak olan gözlük şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş bulunmakta.
 Gözlük hakkında verilen bilgiler arasında gözlüğün bir çok Google ürünüyle çalışabilecek olması. Bu ürünler arasında şimdilik Google Latitude, Maps ve Googles yer alıyor.
 Gözlük hakkında merak edilen bir konu olan fiyatın piyasada bulunan diğer akıllı telefon fiyatlarıyla aynı olacağı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir