Google Yeni Gizlilik Politikasına Başlamadan Web Geçmişinizi Temizleyin

1 Mart’ta internet devi Google tarafından uygulanmaya başlanacak olan yeni gizlilik politikasıyla tüm kişisel bilgileriniz (özellikle web geçmişiniz) Google’ın diğer servisleri tarafından kullanılmaya başlayacak. İnternet üzerinde e-posta çözümlerinden reklam dünyasına kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösteren Google’nin yeni politikasından kuşku duyanlardansanız bu konuda atabileceğiniz adımlar olduğunu bilmeniz yerinde olacaktır. Kişisel bilgilerinizin “size daha iyi hizmet sağlamak adına” kullanılması internet üzerinde alternatifi olmayan servisleri kullanırken pek çok ihlali beraberinde getirebilir.

Google’ın yeni gizlilik politikasıyla internet dünyasında gezinmeye başlamadan önce bilgilerinizin gizliliğiyle ilgili “zararın neresinden dönersem kardır” felsefesiyle atabileceğiniz bazı adımlar bulunuyor. Google tarafından takip edilen web geçmişinizi temizlemek ve web geçmişinizin takip edilmesini durdurmak bu konuda atabileceğiniz adımlardan birisi.

Kişisel bilgilerinizin Youtube, Google + ve diğer Google servislerinde kullanılmasını istemiyorsanız web geçmişinizi https://www.google.com/history adresini ziyaret ederek temizleyebilir ve web geçmişi takibinizi durdurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir