Google TV Artık Yayında

Google geçtiğimiz haftada ABD’ de bulunan Kansas City’ ye video hizmetinde bulunmak için başvuruda bulundu.

 Wall Street Journal’ un yaptığı habere göre Google video ve canlı TV hizmeti sunacak. Google TV şuan bazı kanallar ile anlaşma içerisinde.
 Yayınlanan habere göre Google’ ın hizmeti vereceği hizmeti seçmesindeki etken Kansas City’ de bulunan hızlı giver optik bağlantı.(FIOS)
 Google bu şekilde yeni bir gelir elde edecek ve internet alt yapısını gelişmesi sonucunda ilerde film ve TV şovlarınıda hizmete dahil edebilir.
 Google’ ın bu yıl yaz ayında fiber optik bağlantı verilmesi bekleniyordu. Fiber optik tabanlı video servisi için Disney, Time Warner ve Discovery ile iletişim halinde olduğu sanılıyor.
 Peki Nedir Bu Google TV ?
 Televizyon sektörüne yepyeni bir tarz kazandıran Google yıllardır kara kutu formatında olan televizyonlarımızı bu şekilden çıkarıp televizyona internet bağlantısı sağlıyor. Yani televizyonumuz bir nevi akıllı televizyon konumuna geliyor. Bu uygulama istediğiniz yayını internet üzerinden izlemenizi sağlıyor. Yabancı ülkelerde bu uygulama gün geçtikçe yaygınalaşıyor. İnsanlar televizyonda kaçırdığı diziyi veya filmi internetten indirerek izleme şansı buluyor. Ülkemizde buna örnek olarak TiviBu uygulamasını verebiliriz. Tabi TiviBu şimdilik sadece bilgisayar üzerinden hizmet verebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir