Google Tabletinde Tegra 3 İşlemci Kullanmaktan Vazgeçti

Google NeXuS adıyla yeni bir tablet bilgisayar çıkarma hazırelığında olan Google firması fiyatının oldukça uygun bir seviyede kalabilmesi için cihaz içeriğinden de feragat etmeye başladı.

Daha önceden yapılan açıklamaya göre Amazon Kindle modeli ile fiyat konusunda yarışması beklenen Google NEXuS Tablet modelinin daha uygun bir fiyata sahip olabilmesi için üzerinde kullanılması beklenilen Tegra 3 Dört Çekirdekli İşlemciden vazgeçildi.

Asus ile yapılan anlaşma sonucunda Asus firması tarafından tamamlanması ve piyasaya sürülmesi beklenen yeni Google Tabletin fiyatı ise 150 – 200 dolar arasında bir seviyede tutulmaya çalışılıyor. Tabi ki bu fiyat ülkemizde vergiler ve komisyonlardan sonra 400 – 500 TL arasında olacaktır yinede.

Mayıs ayının ilk haftalarında raflardaki yerini alması beklenen Google NeXuS Tablet bir anlamda Google firması için yepyeni bir deneyim olarak kayıtlara geçecek gibi görünüyor.

Ayrıca şu aralar kulislerde konuşulan yeni işletim sistemi de gerçek olursa NeXuS Tablet bilgisayar üzerinden Android 5.0 Jelly Bean sürümü ile karşımıza çıkacak ilk ürün olma özelliğini de taşıyacak.

Bakalım uygun fiyatta kalabilmek için özellikleri kısılan ve işlemcisinde küçük bir değişikliğe gidilen bu ürün nasıl bir performans, fiyat ve satış stratejisi ile hayatımıza giriş yapacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir