Google Project Glass

İnternet alemine bir arama motoru olarak başlayan Google’ ı günümüzde bir çok teknolojik alanda görür olduk. En son akıllı telefonlarda iOS işletim sistemi ile yarışan Android işletim sistemini satın alan ve geliştiren Google şimdide başka bir yaratıcı teknolojik cihaz ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

Google’ ın teknoloji alanındaki yeni projesi bizlere bilim kurgu filmlerini yaşatacak gibi görünüyor. Google yeni projesi Project Glass ile kullanıcılara hiç bi tuşa basmadan sadece ses ile komut verme niteliği sağlıyor. Örnek vermek gerekirse şehirde gezinti yaparken bir film afişi gördünüz. Bu film için sinemadan yer ayırtmanız çok kolay sadece ses ile bir kaç komut vererek bu işi halledebiliyorsunuz.

Teknolojik ürünün üzerinde küçük bir ekran ve kamera bulunuyor. Bu kamera ile baktığınız bir görüntüyü kaydedip internette paylaşabiliyorsunuz.  Ürünün bir çok uygulama ile bağlantılı olacağı bekleniyor ancak bu uygulamaların başında Google’ ın sosyal platformu Plus geliyor. Bu sayede Google+ da bulunan arkadaşlarınız ile sürekli iletişim halinde olabiliyorsunuz. Örneğin bir arkadaşınız size yakın bir yerlerde lokasyon paylaşmış ise bu size bildiriliyor ve bi yerlerde buluşabiliyorsunuz. Aynı şekilde sizde bulunduğunuz yerleri anında paylaşabiliyorsunuz.

Ürünün piyasaya çıkması konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak bir kaynağa göre ürün bir sene içerisinde piyasaya sürülecek. Ayrıca cihazın günümüz hayatında nasıl kullanılacağı hakkında bilgler veren tanıtıcı reklamını izlemek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Google Project Glass” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir