Google Chrome’dan MultiTask Mode Geliyor

Google tarafından düzenli olarak geliştirilmeye ve değiştirilmeye devam ettirilen Chrome İnternet Tarayıcısı Multitask Mode adı verilen yeni bir özellik ile yüklü olarak gelmeye hazırlanıyor.

Yeni getirilecek özellik ile tarayıcı üzerinde artık 2 adet fare aynı anda kullanılabilecek.

Çoklu tarayıcı kullanımı sayesinde aynı anda aynı tarayıcı üzerinde iki işlemi yapabiliyorsunuz. Bir kişi sayfanın bir tarafından işlem yaparken diğer kullanıcı başka bir alanda işlemlerini tamamlayabiliyor.

Ayrıca sistemde güvenlik yönünden de düzenlemeler yapılmış durumda. Bir ödeme noktasına farklı fare imleçlerinin yaklaştırılması gibi durumlarda Chrome tarayıcısı güvenlik amacıyla işlemleri durdurabiliyor. Bu sayede birden fazla ödeme yapılması gibi durumlarında önüne geçmiş oluyor.

Bu aslında kullanıcı için çok farklı ve kullanışlı bir özellik değil. Ancak yakın dönemde pazara sürülmesi beklenilen Google Chrome İşletim Sisteminde bu tarz yenilikleri görmek işlerin biraz daha değişmesine sebep olabilir. Bu sayede bir tasarım anında iki kişinin aynı tasarım üzerinde uğraşması, bir oyunu aynı anda iki fare yardımıyla oynayabilmek gibi birçok özellik bu sistem üzerinden geliştirilebilir.

Bu sebeple Chrome İnternet Tarayıcısı üzerinde başlayan bu uygulama belki ilk etapta kullanım alanı olarak İnternet üzerinde pek ihtiyaç duyulan bir özellik olmasa da ilerleyen yıllarda işletim sistemleri için önemli bir konuma gelebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir