Google Chrome, Android Versiyonu

Google Chrome Android işletim sisteminde kullanılacak mı ? Bu sorunun cevabı uzun süredir bekleniyordu. Konu hakkında bir çok tartışmalar yapıldı. Merakla beklenen sorunu cevabını Google verdi, “Evet” internette hızla yayılan tarayıcı Chrome artık Android işletim sisteminde kullanılabilecek.

Mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan Android Chrome şimdilik sadece Ice Cream Sandwich sürümü ile kullanılabiliyor. Google tarafından kesin bir açıklama olmasada diğer Android sürümleri içinde ilerleyen günlerde kullanılabilmesi bekleniliyor.

Chrome Beta ile bilgisayarınızda ki sık kullanılanlar, kısayollar vb. tüm tarayıcı bilgileriniz telefonunuza aktarılacak. Sadece bunlar değil Chrome Beta ile bilgisayarınızda açık bırakıp gittiğiniz bir sekmeyi telefonunuzdan görüntülemeniz mümkün kılınıyor. Bu sayede daha kullanışlı bir hale gelmiş oluyor. Bu özellikleri bir yana bırakalım Chromu’ un en iyi özelliği diğer tarayıcılara nazaran çok daha hızlı bir tarayıcı olması. Bu hız farkını uygulamayı kullanmaya başladığınız andan itibaren farkedeceksiniz.

Beta Chrome’ un tam sürüme ne zaman geçeceği ise tam olarak bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir