Gmail Hesabı Yedeklemenin 5 Yolu

İnternet üzerinde her geçen gün artan e-posta trafiği spam e-postalara dahi önem veren kullanıcı kitlelerinin e-posta yedekleme konusuna dair sorulara cevap aradığı günlere geldiğimizi söyleyebiliriz. Gizlilik, güvenlik, kolaylık ve alternatif çözüm konularının ayrı birer konu olduğu aşikar. Ancak Gmail’in depolama kapasitesini yeterli bulmayanlar ve bu konuda çözüm arayanlar için 7 farklı öneriyi derledik:

Yeni Gmail hesabı: Yeni bir e-posta hesabı oluşturmanız ve oluşturduğunuz hesaba e-postalarınızı aktarmanız oldukça kolay. Oldukça güvenli olan bu yöntem farklı bir sunucuda ikinci bir gelen kutusu depolamanızı gerektirmeyecek alternatiflerden birisi.

Masaüstü istemcisi kullanmak: GMail için alternatif üçüncü parti uygulamaları tercih ederek masaüstü bilgisayarınıza gelen kutunuzun yedeğini alabilirsiniz.

Hotmail TrueSwitch servisini kullanmak: Hotmail en çok tercih edilen e-posta çözümlerinden birisi olmasa da ücretli servis olan bir TruSwitch ile hizmetine yeni kişiler dahil etmeyi hedefliyor. Bu servis sayesinde Gmail üzerindeki postalarınızı Hotmail hesabınızı aktarabilirsiniz. Tek bir şartla: yeni bir hesap oluşturmak.

Mailstore: POP/IMAP yöntemlerini kullanarak Mailstore servisi ile gelen kutularınızı depolayabilirsiniz.

Gmail Keeper: Bir defalık 19.95 dolarlık ücret ödeyerek sahip olabileceğiniz bu servis sayesinde birden fazla Gmail hesabınızın gelen kutusunu .zip formatında depolayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir