General Mobile’dan %20 Daha Büyük Ekranlı Planet Modeli

General Mobile piyasaya sürdüğü yeni modeli ile alışılmış ekran tercihlerini biraz daha değiştiriyor ve uzun ekranlar yerine daha fazla kareye yakın ekranlı telefonların sinyalini veriyor.

Özellikle video, oyun ve sms gibi özellikleri kullananlar için kullanım kolaylığı sağlayacak yeni ekran tipi sayesinde 4 inçlik bir ekranda istediğiniz gibi işlem yapabiliyorsunuz.

Alışılmış modellerden farklı olmasına rağmen iç yapısı şuan ki birçok akıllı telefondan daha iyi durumda. Bunu de belirtmekte fayda var.

Android 2.3 sürümü ile gelen cihazda firma 4 inçlik bir ekran ve 5 MP lik bir arka kamera kullanmış durumda. General Mobile tarafından genelde Çift Hatlı olarak telefon bekleyenler için ise kötü haber var. Bu cihaz ne yazık ki tek sim kart ile çalışıyor.

Ancak cihaz içerisinde 1 GHz lik bir işlemci kullanılmış durumda. 350 MB dahili hafıza ile desteklenen cihaza 32 GB’a kadar MicroSD kart atabiliyor ve bu sayede daha fazla içeriği telefonunuzda saklayabiliyorsunuz.

Ortalama 250 saate kadar bekleme süresi olan cihazın aktif olarak görüşme yaptırma süresi ise 3 saat seviyesinde kalıyor. Bu da cihazın bir anlamda şarj süresinin çok az olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Cihaz üzerinde Mobil TV özelliği bulunmuyor ancak firma bunu düşünerek Analog TV özelliğini ürüne eklemiş. Yani hatta gerek kalmadan yerel yayınları izleme imkânına sahipsiniz.

Cihaza Android Market üzerinden dilediğiniz gibi uygulama indirmeniz ve bu uygulamaları kullanmanız mümkün. Bu noktada sorun yaşamıyorsunuz. Ayrıca GPS gibi, Wi-Fi gibi, Uçuş modu gibi birçok ekstra özellik yine cihazın içerisinde donanımsal olarak sizlere sunuluyor.

Satışına başlanılan cihazın ortalama fiyatı ise 900 TL ile 1100 TL arasında değişiklik gösteriyor. Özellikle internet üzerinden daha uygun fiyata alabileceğiniz cihaz henüz birçok teknoloji satış noktasına ulaşmamış durumda. Ama birkaç gün içerisinde cihazın her yerde satışını görebilirsiniz.

1000 TL civarında bir Android’li telefon almak istiyorsanız sizi ne kadar marka olarak cezp eder bilinmez ancak üzerindeki ekran belki işinize yaratabilir. Aksi halde bu seviyede alınabilecek başka cihazlarda mevcut.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir