Galaxy Note 10.1 Değişime Ayak Uyduruyor

NWC 2012 Barcelona etkinliğinde tanıtılan fakat pazara sürülmesi ilk etapta 2012 Haziran ayına ertelenen Galaxy Note 10.1 için gün geçtikçe yeni bilgiler pazara sızmaya devam ediyor.

Samsung firması tarafından Şubat ayında tanıtılan Yeni Nesil Tablet Ailesi nin ilk üyelerinden olan Samsung Galaxy Note 10.1 modelini yeterli bulmadığı ve rakipleri karşısında ezileceği düşüncesi ile satışa çıkarmadan askıya aldı ve düzenleme yapmaya başladı.

İlk etapta Galaxy Note modeli ile birebir aynı olarak hazırlanması ve sadece ekran boyutunda oynama yapılması düşüncesi ile ortaya çıkan ürün bir anda pazara diğer rakiplerin çıkardıkları güçlü rakipler sebebiyle askıda kaldı.

Ekran kalitesinin düşük kalması ve 4 çekirdekli ürünlerin pazara girmesi ile yeterli kadar merak uyandırmayan ürünü pazara sürerek bir hayal kırıklığı yaşamak istemeyen Samsung firması cihazı biraz daha modifiye etme yoluna gidecek gibi görünüyor.

İlk iş olarak 1.4 Ghz lik A9 Çift Çekirdekli işlemciden kurtulacak olan firma Samsung Galaxy Note 10.1 modeline 1.5 GHz lik 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemci yerleştirecek. Bu işlemcinin de Cortex-A9 tabanlı olması ve Mali 400 GPU’sunu kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung elbette ki bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bu bilgileri sızdıran kaynaklarda hemen hemen resmi açıklama kadar doğru bilgiler veren noktalar. Bu sebeple henüz bekleme aşamasına kalmak durumundayız.

Bu arada Samsung firmasının Samsung Galaxy S3 modeli ve Samsung Galaxy Note 10.1 modelini bir arada abi kardeş şeklinde  pazara sürmesi de açıkçası sürpriz olmayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir