FM 2012 Artık Tamamen Türkçe

Özellikle oyun firmaları tarafından halen yeterli derece de dil desteği sağlanmaması ve Türkçe dilinin çok fazla itibar görmemesinden dolayı birçok oyun Türkçe dil desteği olmadan gelmeye devam ediyor.

Hal böyle olunca özellikle menajerlik tarzında işleyen oyunlarda sıkıntı oldukça büyük bir hal almaya başlıyor.

Örnek vermek gerekirse ülkemizde çok yoğun bir oyuncu kitlesine sahip olan FM2012 yani Football Manager 2012 oyunu yine onlarca talebe ve isteğe rağmen İngilizce olarak çıkarılmış ve firma tarafından Türkçe dil desteği sunulmamıştı.

Oyunların İngilizce olarak gelmesi bir anlamda Yama ihtiyacını da direkt olarak ortaya çıkarırken yamaların onlarca kelime üzerinden uzunca bir süre içerisinde çıkmaması oyunun sevenleri için bir sorun halini alabiliyordu.

FM2012 içinde böyle bir sorun vardı açıkçası. Piyasaya çıkınca firma tarafından bir Türkçe dil paketi eklenmeyince Yama Yazmaya başlayan firmalar nihayet Tam Türkçe Sürüm Yamasını tamamlamayı başardılar.

Oyun içerisinde bulunan yaklaşık 48.000 kelimenin Türkçeye çevrildiğini ve bu sayede oyun sırasında her alanda sizi Türkçe bir komutun karşılayacağını unutmayınız. Tabi ki yamayı kurmanız durumunda.

Yama için Fmgraphics adresine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda Türkçe Dil Desteği olmayan bir FM 12 çıkardığı içinde yine ve yeniden SI Games firmasını kınıyoruz. Ta ki Türkiye pazarına özel Türkçe dil destekli oyunlar üretmeye başlayana kadar.

 

FM 2012 Artık Tamamen Türkçe” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir