FATİH Projesi Resmen Hayata Geçirildi!

Gelişen Türkiye’nin gelişen yapısı, sürekli olarak farklı olguları ortaya çıkarıyor ve kısa zaman içerisinde ülkemizde yaşanan gelişmeler baz alındığında ciddi anlamda ilerleme kaydedildiğiniz az çok hepimiz biliyoruz. Başbakan Recep Tayyip Edoğan, seçim propagandası sırasında herkesin bildiği üzere FATİH Projesi isimli devrim yaratacak bir projeden söz etmiş ve eğitim sektöründe teknolojileşme hareketini başlatacaklarını iletmişti.

Bu proje, aslına bakılırsa Türkiye’nin Avrupa Birliği çalışmaları içinde son derece önemli bir proje olarak dikkatleri çekiyor. Artık okullarda kitap okuma devri sona eriyor. Son teknoloji tablet bilgisayarlar ve E-Book sistemi eşliğinde eğitim dönemi resmi olarak başlıyor. Bundan böyle okullarda kitap dağıtımı için ağaç kesilmek zorunda kalmayacak. Artık son teknoloji bilgisayarlar eşliğinde internet üzerinden okuyacak ve ders göreceksiniz. Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi adı altında ortaya çıkan bu mükemmel proje, kısa bir süre önce farklı şehirlerde belirlenen 52 okul seçilerek resmi olarak denenmeye başlanmış görünüyor. Bu seçilen 52 okula tablet eğitim bilgisayarları dağıtıldı.

Ankara, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Kayseri, Karaman, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat şehirlerinde belirlenen tam 52 okul için FATİH Projesi resmi olarak hayata geçti. 4 sene içerisinde tüm eğitim müfredatı tablet bilgisayarlar eşliğinde değişecek ve teknolojik dönem başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir