Facebook’dan Deprem Sayfası

Özellikle Uzak Doğu ülkelerinde meydana gelen büyük şiddetteki depremler sonrasında Teknoloji alanında başlayan çeşitli çalışmaya Facebook’da bir sayfa ile yer verdi.

Daha önce Google tarafından yakınlarını kaybedenlerin isimlerinin yazıldığı bir sayfa açılmış ve oldukça başarılı bir arama noktası olmuştu. Facebook’da buna benzer bir uygulamasını devreye sokmaya hazırlanıyor.

Uygulama sayesinde artık bir deprem sonrasında hayatta kalanların sağlık durumları ile ilgili bilgi verebilecekleri bir sayfa olacak. Yapmaları gereken ise açık bir internet bağlantısından Facebook sayfasına bağlanmak.

Bir noktada oldukça işe yarar bir uygulama gibi görünse de özellikle ülkemizde ve bizim gibi birçok ülkede deprem bölgesine haftalarca elektrik verilemediği bile olabiliyor. Böyle bir durumda değil Facebook sayfasına girmek, eşi dostu aramak bile imkansıza yakın oluyor.

Kısacası ne kadar verimli bir uygulama olacağı tartışmaya açık bir durum. Ancak Facebook en azından uygulamayı aktife alarak denemeye kararlı.

İnşallah olumlu yararlarını birlikte görürüz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir