Facebook Üst Sıralar İçin Para Talep Edecek

Facebook çoğu kimsenin bilmediği, öğrendiğinde ise tepkiyle karşılaştığı bir durumu çözmek için kullanıcılarından ücret talep edecek.

Facebook’ a giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk sayfa “News” sayfasıdır. Bu sayfada arkadaşlarınızın paylaşımlarını görebiliyorsunuz. Ancak News sayfası arkadaşlarınızın tüm paylaşımlarını içermiyor. Aynı şey sizin paylaştıklarınız için de geçerli. Facebook hesabınız ile bir şey paylaştığınızda bu paylaşımınız algoritma tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirilen paylaşım bazı arkadaşlarınızın News sayfasında görüntülenirken bazılarında görüntülenmeyebiliyor. Bu özellik için geliştirilen algoritma ise gizli tutuluyor.

Facebook kullanıcılarının bu uygulama hakkındaki yorumları ise hiçte iç acıcı değil. Bu uygulamanın varlığından haberdar olan neredeyse tüm kullanıcılar tepki veriyor.

Facebook kullanıcıların bu derdine çare olarak ise yeni bir uygulama geliştirme hazırlığında. Bu soruna çözüm olarak geliştirilen uygulamada paylaşımınızı tüm arkadaşlarınızın News sayfasında görmesi için ücret ödeyeceksiniz.

Facebook bu uygulamanın şuan için test edildiği yönünde bilgiler verdi. Eğer testler başarılı olursa  kullanıcılar paylaşım başına 2$ gibi bir ücret ödeyerek uygulamadan yararlanabilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir