Facebook Instagram Uygulamasını ve Şirketini Satın Aldı

Uzunca bir süredir Android ve İOS İşletim Sistemlerinde yarattığı etkiden bahsettiğimiz Instagram uygulaması bugün Facebook tarafından satın alındı. Bilgiyi ise basına Facebook CEO’su Mark ZUCKERBERG verdi.

Duyuruya göre yakın dönemde Facebook ve Instagram firmaları bütünleşik olarak çalışmaya başlayacaklar. Bu sayede paylaşım sistemi daha kolaylaştırılmış olacak.

1 Milyar Dolar gibi bir rakama satışı gerçekleşen Instagram Uygulaması için firmadan eleman çıkartma gibi bir durum yaşanmadı. Yazılım geliştirme mühendisleri aynı şekilde yerlerini koruyarak uygulama için çalışmaya devam ediyorlar.

Facebook tarafından alınan uygulamanın ilerleyen günlerde nasıl bir yol çizeceği ise oldukça merak konusu olmaya başladı bile. Hedeflerde ve önceliklerde değişiklik yapması planlanan firmanın gelecekte nasıl bir noktaya gideceği merak konusu.

Zuckenberg tarafından satışa sair işlemlerin 1-2 ay içerisinde bitirileceği bilgisi verilirken yazılımın diğer sosyal medya yazılımları ile de düzenli ve sorunsuz olarak kullanımına devam edileceği konusunda da kendi ağzından bir söz vermeyi ihmal etmedi.

Instagram uygulaması İOS İşletim Sistemi ile oldukça başarılı bir indirme grafiği yakaladıktan sonra Android İşletim Sistemi içinde üretilmiş ve kısa sürede 1 Milyon indirme barajını aşmıştı. Özellikle kullanıcıların sorunsuz bir şekilde paylaşım yapmalarına imkân tanıyan sistem bu sayede milyonlarca fotoğrafın kendi üzerinde işlem görerek pazara sunulmasına da sebep olmuştu.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir