Euro 2012 Oyunu Yavaş Yavaş Şekilleniyor

Yaz aylarında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için EA Sports firması tarafından hazırlanmaya aylar öncesinde başlanılan Euro 2012 Futbol Oyunu yavaş yavaş şekillenmeye ve tanıtılmaya başlandı.

Firma tarafından her iki senede bir Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası için özel olarak hazırlanan bu oyunlar bu sene ilk kez CD veya DVD şeklinde satılmayacak.

Firma şu aşamada hazırlıklarını sürdürdüğü sistem sayesinde oyunların satışlarını bu sene Dijital ortamda yapacak ve tek başına oynanamayacak.

Firma satışları arttırmak ve daha önce yayınladığı FİFA 2012 sürümünün satışlarına balta vurmamak için bu sene ilk kez Euro 2012 çalışmasını bir oyun değil yama halinde sunacak ve sadece FIFA 2012 oyununa sahip olanlar indirerek oyunlarının yanında ek bir paketten oynayabilecekler.

Ayrıca EA Sports satışlar için artık teknoloji marketlerini kullanmayacak. Sadece bu sürüm için geçerli olacak karar neticesinde isteyenler oyunu Online olarak satın alacak ve cihazlarına kuracaklar. Ayrıca bir DVD veya CD ile elden satışı olmayacak.

24 Nisan 2012 tarihinde piyasaya sürülecek oyun bir anlamda hem kendisini hem de FIFA 2012 oyununu sattıracak gibi görünüyor. Özellikle PES 2012 oyunu ile büyük bir rekabet ortamında olan FIFA 2012 oyunu bu artı avantaj sayesinde biraz öne geçebilir gibi görünüyor.

Oyun FIFA 2012 çatısı altında oynanacağından hemen hemen bütün görseller ve görüntüler aynı olacak. Sadece özel olarak hazırlanan 2012 kadroları, maskotları, sahneleri ve showları yer alacak. Aynı zamanda Şampiyonaya katılan takımlar direkt olarak giriş yapmış olacak.

Bakalım bu ek paket bizlere yeteri kadar zevk verecek mi? 2012 Elemelerinde elenen Türk Milli Takımı ise büyük ihtimalle oyun içerisinde kendisine yer bulamayacaktır. Henüz net bir liste açıklanmadı ancak elemelerde elenerek kupaya veda eden ülkemizin pakette olma ihtimali oldukça düşük olarak görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir