Etiket arşivi: yorum

Facebook Yorum Güncellemesi

Facebook sıklıkla yaptığı güncellemeler ve iyileştirmeler ile gündemde kalmayı başarıyor. Herkes artık yapılacak bir şey kalmadı dediğinde bile ufak değişiklikler ile sosyal ağın kullanımı daha da kolaylaştırılıyor.

Facebook yaptığı son güncellemede ise yorumlara el atmış. Eskiden attığınız yorumu değiştirmek mümkün olmuyordu. Daha sonra yeni yazılan yorumlar, yanlışlık fark edildiğinde yani hemen yazdıktan sonra değiştirilebiliyordu. Yorumunuzu yanlış yazdığınızı fark ettiğinizde değiştirmek isterseniz ve üzerinden dakikalar geçmişse bu yapılamıyordu. Yorumunuzu silip yanlışı düzelttikten sonra tekrar göndermek zorunda kalıyordunuz. Ancak yapılan son güncelleme ile bunun önüne geçiliyor.

Güncelleştirmeden önce yorumunuzun sol üst köşesinde bir çarpı işareti bulunuyordu. Yorumunuzu yazdıktan hemen sonra bu çarpı butonuna tıkladığınız değiştirebiliyordunuz. Bunun haricinde bu buton sadece yorumu silmeye yarıyordu. Güncelleştirme ile beraber bu çarpı butonunun yerini kalem butonu aldı. Bu kalem butonuna tıkladığınızda karşınıza “Düzenle” ve “Sil” seçenekleri çıkıyor. Bu sayede yorumunuzda ki yanlışlıkları silip tekrar yazmak yerine “Düzenle” seçeneği ile düzeltebiliyorsunuz.