Etiket arşivi: xbox 360

Halo 4 Oyunu 2012 Sonunda Çıkıyor

Xbox 360 oyun konsolunu kullanan oyun severlerin en fazla tercih ettiği oyunlardan birisi olan HALO serinini 4. Oyunu Microsoft ve 343 Industries firmaları tarafından yapılan bir açıklama ile 2012 Kasım ayında kullanıcı ile buluşacağı bilgisi verildi.

Yapılan anketlerde birçok ülkede bilinen ve oynanılan en büyük Online Oyunlardan birisi olan Halo serisinin yeni sürümünün Kasım 2012 gibi ilk olarak Xbox 360 kullanıcıları için pazara sunulacağı bilgisi oyunu merakla bekleyenler için büyük bir haber oldu.

Daha önce 2012 senesi içinde çıkacağı açıklamasını yapan Microsoft bir anlamda sene sonunda, kış aylarının bastırdığı günlerde kullanıcıların daha fazla Online Oyuna yöneleceğini düşündüğü için Kasım ayının başını kendisine hedef olarak almış.

Firma tarafından Kapalı Beta olarak denemeleri yapılacak olan oyunun ne yazık ki açık beta sürümü çıkmayacak. Bu durumda oyunun Kasım ayı başında yani 6 Kasımdan önce oyun severler tarafından test edilemeyeceğini gösteriyor.

Microsoft firması Halo 4 ile uzun süredir durağan giden Xbox 360 satışlarının da artmasını umut ediyor.

 

Xbox 360 İçin Mass Effect 3 İndirime Girdi

Uzunca bir süredir satışta olan ancak fiyatı üzerinde çok fazla oynama olmayan, buna rağmen satışlarına devam eden Mass Effect 3 oyunu Microsoft Store tarafından sürpriz bir şekilde indirime sokuldu.

Ürünü almak için Microsoft Store mağazasına girdiğinizde oyun her zamanki fiyatı olan 59 Dolar fiyatından karşımıza çıkıyor. Ancak sisteme giriş yapıp ödeme sayfasına geldiğinizde oyunun fiyatı bir anda 39 Dolar seviyesine geriliyor. Hem de bu fiyat üzerinden alım yapmanız durumunda kargo da ücretsiz olarak görünüyor.

İndirimin neden ve niçin yapıldığı, ne zamana kadar geçerli olduğu konusunda ne yazık ki bir bilgi yok. Zaten sistem üzerinde de normal fiyatı görünüyor.

Eğer yakın dönemde Mass Effect 3 oyununu satın almayı planlıyorduysanız ve bu aralar bu oyuna sahip olmayanlar arasında iseniz halen bence bu fırsatı kaçırmamanız gerekecektir.

Bu arada Mass Effect 3 oyunu derken Play Station veya diğer sistemler için indirimli bir fiyatta olduğu kanısına kapılmayın. Fiyatta ki indirim sadece XBoX 360 oyun konsollarının oyunları için geçerli.