Etiket arşivi: usb

USB ile Akıllı TV

Günümüz teknolojisi sürekli kendini geliştiriyor ve kendini geliştirdikçe de yeni, işe yarar cihazlar tasarlanıyor. Öncede siyah beyaz ekrana sahip olan televizyonlarımız şimdi akıllı televizyon olarak adlandırılan Smart TV uygulamaları ile bezenmiş durumda.

Tabi Smart TV daha yeni bir uygulama olduğundan dolayı bazı televizyonlarda bu desteği bulamıyoruz. Ancak teknolojide çareler tükenmiyor. Yeni geliştirilmiş olan bir cihaz ile USB desteği bulunan ve Smart TV desteği bulunmayan televizyonlara bu destek sağlanabiliyor. Ayrıca bu cihazda Android sistemi yüklü ve birçok uygulama desteği de içinde bulunuyor.

Dubaili teknoloji şirketi İnfinitec, geliştirdiği bu cihaz ile teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Flash disk boyutunda bulunan The Pocket TV isimli cihaz ile USB desteği bulunan tüm televizyonlara Smart TV desteği kazandırılabiliyor.

Cihazda Android 4.0 işletim sistemi kullanılıyor. Cihazı televizyona HDMI ile bağladıktan sonra üzerinde bulunan Micro SD ve USB 2.0 yuvaları sayesinde cihaza SD kart veya klavye, fare gibi donanımlar ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın işlevselliğini arttırmak için Google Play Store üzerinden indireceğiniz uygulamalar sayesinde oyun oynayabiliyorsunuz ve internette gezinebiliyorsunuz.

Yakın zamanda sadece proje olarak bir köşede bulunan Pocket TV, çok kısa sürede beklenilenin üstünde bir yatırım aldı. Bu yatırımlar sayesinde cihazın geliştirilme yönünden önü açıldı. Piyasa fiyatının 100-160$ arasında olması beklenen Pocket TV’nin kim tarafından piyasaya sunulacağını hep beraber göreceğiz. Zira aynı hizmetler üzerinde çalışan Apple TV ve Google TV gibi şirketlerin bu cihazı gözlemlediği öne sürülüyor.

Yolculuk İçin USB Seti

Teknoloji gün geçtikçe hayatımızın bir parçası haline geliyor. Durum böyle olunca cihazların kabloları birbirine larışıyor ve bunları ayırmak gerçekten işkence haline geliyor. Özellikle yolculuğa çıkacağınız zaman cihazların kablolarını ayırmak veya bulmak işkence haline geliyor.

Bu karışıklığa bir son vermek isteyne Incase özellikle yolculuklarda pratik bir şekilde çantanıza koyabileceğiniz ve fazlaca yer kaplamayan mini USB seti üretmiş. Uzun kablolarını karışıklığından kurtulmak için kablo uzunluğunu kısa tutarak aynı zamanda kabloların kapladığı yerde azaltılmış.

Incase mini USB setini farklı renk seçenekleriyle piyasaya sunmuş. USB setini satın almak isteyenlere bu şık ve kullanışlı setin yanında seti muhafaza edebileceğiniz şık bir kılıfta verilmekte. Siyah, beyaz, mavi, yeşil, turuncu ve gri olmak üzere 6 renk formatında üretilen cihazı, özellikle sık sık yolculuk yapan ve teknolojiyle iç içe yaşayan dağınık kişilere öneriyoruz. USB’ nin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor. Bu durumda acil USB kitinizin hazır olması sizi bir çok stresten kurtacaktır.