Etiket arşivi: tutulmalıdır

Windows’ u Güncellemenin Yararları

Bir çok bilgisayar kullanıcısı işletim sistemi güncelleştirmelerini kapatıyor. Özellikle kişisel bilgisayar kullanıcılarının bu işlemi yapması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu güncellemeleri kapatmanın en temel nedeni şüphesiz ki bilgisayarı kapatırken ve açarken yapılan bekleyiştir. Bu bekleyişten sıkılan kullanıcılar bilgisayar açıldıktan hemen sonra buna bir çözüm araştırıyor ve karşılarına çıkacak en iyi çözüm güncellemeleri kapatmak oluyor. Tabi bunun bir diğer nedeni ise illegal işletim sistemi kullanmak. Ülkemizde yoğunlukta olan kırılmış işletim sistemi kullanıcıları bilgisayarlarının korsan olarak yakalanmaması için güncellemeleri kapatıyor.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kapatılan güncelleştirmeler bazen bize çok fazla zarar verebilir. Bildiğiniz gibi bilgisayar kullanıcılarının korktukları en temel şey virüslerdir. Virüsler ise bilgisayarınızda bulunan açıkları kullanarak size zarar vermeyi amaçlar. İşte işletim sistemi güncelleştirmeleri ile bu açıklar kapatılır ve bilgilerinizin güven altına alınması sağlanır.

İşletim sistemi güncellemeleri sadece güvenlik açısından önem teşkil etmemekte. Güncel bir işletim sistemine sahip olan bilgisayar her açıdan sağlıklı çalışmaktadır. Güncelleştirmeler ile bilgisayarınızda gereksiz olarak bulunan ve bilgisayarınızı kasan bazı yazılımlarında kaldırıldığını biliyoruz.

Bu nedenlerden dolayı işletim sistemini güncel tutmanız sizin yararınıza olacaktır.